Diagnoza

Korzystając z naszych usług mają Państwo zapewnioną dokładną diagnozę wszystkich usterek

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.Godziny pracy

Pn. – Pt.  08:00 – 18:00
Sobota  08:00 – 18:00
Niedziela Zamknięte


Lokalizacja


Pustelnicka 28

04-154 WarszawaKontakt

+48 600 000 000

+48 517 000 000

[email protected]

Warsztat samochodowy AUTO-MOT

Standardy BHP w naszym warsztacie Warsztat samochodowy jest miejscem, w którym obowiązują surowe zasady BHP. Nieprzestrzeganie tych zasad może skończyć się nawet tragedią. Nie brakuje tu bowiem urządzeń i narzędzi, a także smarów, lakierów, paliwa czy innych substancji, które stanowią zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Jakie zasady obowiązują w naszym warsztacie, część tekstu powstała przy współpracy z mybaze.com?

Organizacja przestrzeni warsztatu

Warsztat nasz jest zorganizowany w taki sposób, by zapewniał należyty komfort i bezpieczeństwo pracy. Wszystkie urządzenia oraz narzędzia są regularnie serwisowane i są w pełni sprawne. Stanowiska naprawcze dla pracowników są odpowiednio wyposażone oraz oświetlone.

W warsztacie w odpowiednich miejscach znajdują się także oznaczenia BHP – znaki zakazu, ostrzegawcze i informacyjne. Doskonale wiemy, że jako pracodawca mamy obowiązek zapewnić odpowiednie warunki pracy wszystkim pracownikom.

Nakazują nam to przepisy zawarte w Kodeksie Pracy. Przy każdym stanowisku pracy znajdują się także instrukcje BHP, w których zawarte są informacje o zachowaniach w razie zagrożeń oraz postępowaniu z niebezpiecznymi substancjami.

Jest tam także, szereg nakazów i zakazów, których przestrzeganie zwiększa bezpieczeństwo pracy w warsztacie. Oczywiście każdy pracownik przed rozpoczęciem pracy przechodzi szkolenie BHP i jest zapoznawany na nim z tą instrukcją.

Odzież robocza w warsztacie

Warsztat samochodowy to specyficzne miejsce. Pracownicy narażeni są na trudne warunki pracy. Hałas urządzeń, kontakt z niebezpiecznymi narzędziami i substancjami powoduje, że zwykłe ubranie to za mało.

Zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy i BHP zapewniamy wszystkim pracownikom profesjonalną odzież roboczą, którą mają obowiązek nosić podczas pracy. Jest to odzież ochronna, która zabezpiecza pracownika przed kontaktem z niebezpiecznymi substancjami, a także jego prywatne ubranie przed trudnymi zabrudzeniami oraz uszkodzeniem.

Zakupujemy i oddajemy w ręce pracowników takie elementy odzieży ochronnej, jak: kombinezony, spodnie męskie sprawdzonych modeli do marki 4F, szukaj na stronie https://mybaze.com/pl/spodnie-meskie/4f/, koszule męskie od BigStar znajdziesz pod adresem https://mybaze.com/pl/koszule-meskie/big-star/, rękawice czy obuwie ochronne, ale także inne ochronne akcesoria, takie jak gogle czy specjalne słuchawki nauszne chroniące przed hałasem.

Odzież ochronna poddawana jest po każdym dniu pracy konserwacji, w postaci czyszczenia, prania i ewentualnych napraw. W przypadku zużycia czy zniszczenia wymieniamy odzież na nową.

Czego nie wolno robić w warsztacie

Pracownicy muszą ściśle przestrzegać zakazom obowiązującym w warsztacie, o których informuje zarówno instrukcja BHP, jak i oznaczenia obecne w warsztacie.

Przede wszystkim najważniejszy jest bezwzględny zakaz palenia papierosów oraz używania otwartego ognia w jakikolwiek sposób. Wynika to z kontaktu pracowników z łatwopalnymi substancjami, takimi jak chociażby benzyna. Oprócz tego jest także zakaz gaszenia ognia wodą. Najczęściej w warsztacie do zapalenia ognia dochodzi w wyniku spięć w instalacji elektrycznej lub w samych urządzeniach.

Standardem w warsztatach, w tym również naszym, są także zakazy wchodzenia z dziećmi, dotykania niektórych rzeczy, a także zostawiania samochodów z włączonymi silnikami spalinowymi. Przestrzeganie tych zakazów może uchronić pracowników nawet przed niepełnosprawnością bądź śmiercią.

Wymogi ochrony środowiska

Posiadamy wszystkie pozwolenia związane z odprowadzaniem ścieków czy emisją szkodliwych dla środowiska gazów i pyłów. Zgodnie z przepisami składujemy także odpady, prowadzimy ewidencję i składamy co roku sprawozdanie o odpadach i gospodarowaniu nimi do marszałka województwa.Kontakt
Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości