Diagnoza

Korzystając z naszych usług mają Państwo zapewnioną dokładną diagnozę wszystkich usterek

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Godziny pracy

Pn. – Pt.  08:00 – 18:00
Sobota  08:00 – 18:00
Niedziela Zamknięte

Lokalizacja

Pustelnicka 28

04-154 Warszawa

Kontakt

+48 600 000 000

+48 517 000 000

[email protected]

Warsztat samochodowy AUTO-MOT

Standardy BHP w naszym warsztacie Warsztat samochodowy jest miejscem, w którym obowiązują surowe zasady BHP. Nieprzestrzeganie tych zasad może skończyć się nawet tragedią. Nie brakuje tu bowiem urządzeń i narzędzi, a także smarów, lakierów, paliwa czy innych substancji, które stanowią zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia. Jakie zasady obowiązują w naszym warsztacie?

Organizacja przestrzeni warsztatu

Warsztat nasz jest zorganizowany w taki sposób, by zapewniał należyty komfort i bezpieczeństwo pracy. Wszystkie urządzenia oraz narzędzia są regularnie serwisowane i są w pełni sprawne. Stanowiska naprawcze dla pracowników są odpowiednio wyposażone oraz oświetlone. W warsztacie w odpowiednich miejscach znajdują się także oznaczenia BHP – znaki zakazu, ostrzegawcze i informacyjne. Doskonale wiemy, że jako pracodawca mamy obowiązek zapewnić odpowiednie warunki pracy wszystkim pracownikom.

Nakazują nam to przepisy zawarte w Kodeksie Pracy. Przy każdym stanowisku pracy znajdują się także instrukcje BHP, w których zawarte są informacje o zachowaniach w razie zagrożeń oraz postępowaniu z niebezpiecznymi substancjami. Jest tam także szereg nakazów i zakazów, których przestrzeganie zwiększa bezpieczeństwo pracy w warsztacie. Oczywiście każdy pracownik przed rozpoczęciem pracy przechodzi szkolenie BHP i jest zapoznawany na nim z tą instrukcją.

Odzież robocza w warsztacie

Warsztat samochodowy to specyficzne miejsce. Pracownicy narażeni są na trudne warunki pracy. Hałas urządzeń, kontakt z niebezpiecznymi narzędziami i substancjami powoduje, że zwykłe ubranie to za mało. Zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy i BHP zapewniamy wszystkim pracownikom profesjonalną odzież roboczą, którą mają obowiązek nosić podczas pracy. Jest to odzież ochronna, która zabezpiecza pracownika przed kontaktem z niebezpiecznymi substancjami, a także jego prywatne ubranie przed trudnymi zabrudzeniami oraz uszkodzeniem. Zakupujemy i oddajemy w ręce pracowników takie elementy odzieży ochronnej, jak: kombinezony, spodnie męskie, koszule męskie, rękawice czy obuwie ochronne, ale także inne ochronne akcesoria, takie jak gogle czy specjalne słuchawki nauszne chroniące przed hałasem. Odzież ochronna poddawana jest po każdym dniu pracy konserwacji, w postaci czyszczenia, prania i ewentualnych napraw. W przypadku zużycia czy zniszczenia wymieniamy odzież na nową.

Czego nie wolno robić w warsztacie

Pracownicy muszą ściśle przestrzegać zakazom obowiązującym w warsztacie, o których informuje zarówno instrukcja BHP, jak i oznaczenia obecne w warsztacie. Przede wszystkim najważniejszy jest bezwzględny zakaz palenia papierosów oraz używania otwartego ognia w jakikolwiek sposób. Wynika to z kontaktu pracowników z łatwopalnymi substancjami, takimi jak chociażby benzyna. Oprócz tego jest także zakaz gaszenia ognia wodą. Najczęściej w warsztacie do zapalenia ognia dochodzi w wyniku spięć w instalacji elektrycznej lub w samych urządzeniach. Standardem w warsztatach, w tym również naszym są także zakazy wchodzenia z dziećmi, dotykania niektórych rzeczy, a także zostawiania samochodów z włączonymi silnikami spalinowymi. Przestrzeganie tych zakazów może uchronić pracowników nawet przed niepełnosprawnością bądź śmiercią.

Wymogi ochrony środowiska

Posiadamy wszystkie pozwolenia związane z odprowadzaniem ścieków czy emisją szkodliwych dla środowiska gazów i pyłów. Zgodnie z przepisami składujemy także odpady, prowadzimy ewidencję i składamy co roku sprawozdanie o odpadach i gospodarowaniu nimi do marszałka województwa.

Kontakt

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości